dr Dejan Stojković

Dr Dejan Stojković, rođen 6. maja 1986. godine u Vranju, Srbija, je viši naučni saradnik na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju (IBISS), Univerziteta u Beogradu. Dr Stojković je renomirani i svetski priznati stručnjak u oblastima biološke aktivnosti prirodnih proizvoda, etnofarmakologije i hemije prirodnih proizvoda. Njegovo istraživanje se fokusira na identifikaciju biološke aktivnosti i etnofarmakološkoj upotrebi prirodnih proizvoda, posebno onih sa terapeutskim potencijalom.

Dr Stojković se može pohvaliti plodnom istraživačkom karijerom o kojoj svedoči 114 publikacija u časopisima i impresivnim brojem citata od 4256 na Google Scholar-u. Visok h-indeks dr Stojkovića od 31 u SCOPUS-u odražava njegov značajan uticaj u naučnoj zajednici. Dr Stojković ima ključnu ulogu kao rukovodilac laboratorije za ćelijsku kulturu u okviru Odeljenja za fiziologiju biljaka (IBISS). Njegova međunarodna saradnja se proteže na institucije u Portugalu, Grčkoj i Turskoj, uz značajne posete Portugalu, Francuskoj, Kini i Holandiji, pokazuju posvećenost globalnom kolaborativnom istraživanju. Kao glavni istraživač tri projekta, dr Stojković pokazuje snažne veštine liderstva i upravljanja projektima. Njegova posvećenost mentorstvu mlađih istraživača je evidentna u rukovođenju aktuelnim doktorandima, pokazujući svoju predanost negovanju sledeće generacije naučnika. Kao recenzent za prestižne časopise, aktivno doprinosi održavanju kvaliteta naučnih publikacija. Angažovan je kao urednik u naučnim časopisima (Frontiers in Pharmacology i Heliyon).