dr Dušica Ćalić

Dr Dušica Ćalić, kao naučni savetnik je zaposlena u Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković” u Beogradu, Srbija. Ona ima dugogodišnje iskustvo u oblasti fiziologije biljaka, biljne biotehnologije, biljne genetike, molekularne biologije biljaka, genetskog inženjeringa, biotičkog i abiotskog odgovora na stress. Njeno učešće u osnovnim i primenjenim naučnim istraživačkim projektima, 46 recenzirana rada u eminentnim međunarodnim naučnim časopisima, 2 poglavlja u knjigama, preko 150 izlaganja na različitim međunarodnim i domaćim konferencijama, recenzije naučnih radova u međunarodnim naučnim časopisima, kao i Međunarodni kurs "Molekularni i biotehnološki aspekti seksualne reprodukcije u višim biljkama" na Poljoprivrednom institutu Martonvasar, Mađarske akademije nauka (1998) finansiran od UNESCO, praktični kurs "Protočne citometrije“ na Institutu za oplemenjivanje grožđa, Gajzenhajm, Nemačka (2005) organizovan i podržan od strane COST, kontinuirana saradnjom sa Biotehničkim fakultetom u Ljubljani, Slovenija, afirmiše je kao kompetentnog istraživača.

Takođe, ima iskustvo u vođenju projekata Evropske saradnje u nauci i tehnologiji (EU COST Actions, Brisel-Belgija). Radila je sa mnogim studentima i volonterima na Odeljenju za fiziologiju biljaka IBISS-a (mentor 2 magistarska i 2 doktorska rada), mentor 3 srednjoškolca koji su osvojili prva mesta na državnom takmičenju iz biologije.

Ona je član KTT tima za transfer znanja i tehnologije na IBISS-u.