dr Jasmina Nestorović Živković

Dr Jasmina Nestorović Živković je osnovne i doktorske studije završila na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od 2007. godine je zaposlena na odeljenju za Fiziologiju biljaka, IBISS. Naučno-istraživački rad dr Nestorović Živković je usmeren na proučavanje sekundarnog metabolizma biljaka, posebno kod ugroženih i lekovitih biljnih vrsta. Istraživanja dr Nestorović Živković obuhvataju ispitivanje biološke aktivnosti sekundarnih metabolita kao i mehanizama njihovog delovanja, ispitivanje molekulskih osnova biosinteze sekundarnih metabolita i regulacije na nivou transkripcionih faktora, sve u cilju stvarnja uslova za metabolički inženjering i povećanu produkciju bioaktivnih jedinjenja. Učesnik je međunarodnih i nacionalnih projekata. Od 2018. godine učestvuje u projektima promocije nauke ReFocuS 2.0 (H2020-MSCA-NIGHT-2018), ReFocuS 3.0 (H2020-MSCA-NIGHT-2020) i ReFocuS Art (HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01-01). Dr Nestorović Živković je i kordinator projekta Road to Friday of Science FLOWs (ReFocuS FLOW) iz poziva HORIZON-MSCA-2023-CITIZENS-01. Član je Društva za fiziologiju biljaka Srbije (DFBS) i Federacije evropskih društava za biljnu biologiju (FESPB).