dr Marija Đurić

• Doktorat, Ph.D. (Biološki fakultet Univerzitet u Beogradu, 2022. godine)
• Master, M.Sc. (Biološki fakultet Univerzitet u Beogradu, 2017. godine)
• Osnovne studije, B.Sc. (Biološki fakultet Univerzitet u Beogradu, 2016. godine)

Istraživačka interesovanja
• Reakcije biljaka na abiotičke faktore stresa; suša; oksidativni stres; antioksidativni sistem odbrane; molekularna biologija biljaka.
Studijski boravci u inostranstvu
• Studijski boravak u Kraljevini Španiji u trajanju od mesec dana 2024. godine (Aquaporins Group, Plant Nutrition Department, Centro de Edafología y Biología Aplicada del Segura (CEBAS-CSIC), Campus Universitario de Espinardo, Edificio 25, 30100 Mursija, Španija).

Nagrade, priznanja, projekti

• Grant za boravak mladih istraživača u inostranoj laboratoriji dodeljen od strane Horizon Europe projekta Green Era Hub (GEH).
• Grant za učešće na kongresu FESPB/EPSO Plant Biology Europe 2020 Congress (PBE2020), koji je zbog pandemije COVID-19 održan online naredne godine.
• Učesnik projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja „Razvoj i primena biotehnoloških postupaka u dobijanju zdravog sadnog materijala ukrasnih biljaka“ (ТР31019), od juna 2018. do završetka projektnog perioda 2019. godine.

Članstva u naučnim društvima
• Član Srpskog biološkog društva (SBD) i Društva za Fiziologiju biljaka (DFBS).