dr Marina Kostić

Dr Marina Kostić je istraživač u oblasti mikrobiologije, mikologije, prirodnih proizvoda i biološke aktivnosti. Doktorirala je na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2021. godine, a stručno se usavršavala na Politehničkom Institutu, Bragança, Portugal. Tokom naučno istraživačke karijere, dr Kostić je učestvovala u realizaciji 44 bibliografskih jedinica. Prema SCOPUS bazi podataka, vrednost h indeksa je 15. Pored učešća u realizaciji naučno istraživačke delatnosti, dr Kostić je učestvovala u realizaciji projekata: (1) „Karakterizacija i primena metabolita gljiva i utvrđivanje potencijala novih biofungicida“, (2) „Funkcionalna hrana 21. veka – prirodni proizvodi iz perspektive naučnika“, (3) „Chicory as a multipurpose crop for dietary fibre and medicinal terpenes”, (4) „Potraga za novim izvorima biološki aktivnih jedinjenja: Studija na rečnom sunđeru Ephydatia fluviatilis iz Srbije“, (5) „Biokontrola fitopatogenih gljiva prirodnim proizvodima poreklom iz suptropskih biljaka reda Rosales“, (6) „Povećana optička čistoća prirodnih monoterpenoida kao moguće sredstvo za poboljšanje njihove biološke aktivnosti“. Dr Marina Kostić ima iskustva u organizaciji brojnih naučnih skupova, kao recenzent u renomiranim časopisima i obrazovanju mladih kadrova.