dr Milana Trifunović-Momčilov

Nivoi obrazovanja:
• Doktorska disertacija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2012. godina
• Osnovne studije, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2003. godina

Akademska karijera:
• Istraživač pripravnik, 2003. godina
• Istraživač saradnik, 2008. godina
• Naučni saradnik, 2013. godina
• Viši naučni saradnik, 2017. godina
• Naučni savetnik, 2022. godina

Istraživačka interesovanja:
• Fiziologija, molekularna biologija i biotehnologija biljaka
• Regeneracija endemičnih, ugroženih i ukrasnih biljnih vrsta procesima somatske embriogeneze i organogeneze in vitro
• Fiziologija stresa i proučavanje odbrambenih odgovora biljaka na fiziološkom, biohemijskom i molekularnom nivou, nastalih kao posledica abiotičkih faktora (stress izazvan solima i vodni deficit)

Studijski boravci u inostranstvu:
• Dr Milana Trifunović Momčilov je tokom 2010. godine, bila u jednomesečnoj naučnoj poseti u institutu National d'Horticulture et de Paysage UMR GENHORT (INHP/INRA/UA), Maître de conférences en Horticulture Ornementale AGROCAMPUS OUEST, Angers, Francuska, finansiranoj od strane COST akcije 871.

Projekti:
• Tokom svog dosadašnjeg istraživačkog rada (2003-2019) dr Milana Trifunović Momčilov učestvovala je u realizaciji četiri nacionalna projekta. Tri projekta bila su iz oblasti osnovnih istraživanja, dok je jedan projekat pripadao oblasti tehnološkog razvoja. Svi pomenuti projekti bili su finansirani od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.
• Pored toga, dr Milana Trifunović Momčilov bila je učesnik i jednog bilateralnog naučnoistraživačkog projekta realizovanog između Republike Srbije i Republike Hrvatske (2011/2012), kao i jedne naučne studije koja je ostvarena u saradnji IBISS-a sa kompanijom Zepter International doo (2019).
• Tokom prethodnih godina kao i trenutno, dr Milana Trifunović Momčilov rukovodi projektnim zadacima u okviru Ugovora IBISS-a sa Ministarstvom nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije.

Članstva u naučnim društvima:
• Srpsko biološko društvo (SBD)
• Društvo za fiziologiju biljaka Srbije (DFBS)
• Evropsko društvo za biljnu biologiju (FESPB)
• Internacionalna asocijacija za biljnu biotehnologiju (IAPB)
• Internacionalno društvo za hortikulturna istraživanja (ISHS)