dr Milena Trajković

Milena Trajković je Biološki fakultet Univerziteta u Beogradu, studijska grupa Biologija, smer Fiziologija biljaka završila 2011. godine. Doktorske studije na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, modul Fiziologija i molekularna biologija biljaka upisala je školske 2011/2012. godine. Doktorsku disertaciju odbranila je 2020. godine. Oblast intersovanja i rada su in vitro kultura, genetičke transforamacije biljaka, biotehnologija i alelopatija. U toku svog dosadašnjeg naučno-istraživačkog rada učestvovala je u realizaciji nacionalnog projekta TR31019: „Razvoj i primena biotehnoloških postupaka u dobijanju zdravog sadnog materijala ukrasnih biljaka” finansiranog od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Milena Trajković je član Društva za fiziologiju biljaka Srbije (DFBS). Dobitnik je jedne od nagrada za najbolju poster prezentaciju na „2nd International Conference on Plant Biology and 21st Symposium of the Serbian Plant Physiology Society”, održanom u Petnici 2015. godine.