dr Slađana Jevremović

1998-2008 Istraživač saradnik, IBISS
1994-1998 Istraživač pripravnik IBISS

Oblast istraživanja:
Biologija biljaka, regeneracija in vitro (mikropropagacija, somatska embriogeneza, androgeneza) ukrasnih, lekovitih i drvenastih biljaka, abiotski i biotski stress, bezvirusne biljke, genetičke transformacije, krioprezervacija biljaka.

Studijski boravci u inostranstvu:
2023 Cukurova Univerzitet Technopolis, Adana, Turska, Povremeno potapajući bioreaktori za masovnu proizvodnji: šanse i zamke, obuka
2010 IPK Gatersleben, Nemačka, Epigenetika biljaka, letnja škola
2008 IVALSA (Valorizzazione del Legno e delle Specie Arboree National Research Council), CNR, Sesto Fiorentino, Italija. Kratka naučna poseta COST akcija 871 (Development of cryopreservation procedures for Iris spp.), mesec dana
2003 C.R.A Wallonie, Station des cultures frutières et maraîchères Gembloux, Belgija (Androgenesis of Prunus sp.), dva meseca
2002 C.R.A. Wallonie, Gembloux, Belgija (Androgenesis of Prunus sp.), dva meseca.

Projekti:
2020- Upravlja projektnim zadacima u okviru ugovora IBISS sa resornim Ministarstvom nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Republike Srbije.
1994-2019 Učestvovala na devet projekata iz oblasti osnovnih istraživanja i tehnološkog razvoja, finansiranih od strane resornog Ministarstva obrazovanja i nauke, jednog bilateralnog projekata sa Hrvatskom, jednog projekta finansiranog od strane grada Beograda i jednog projekta finansiranog od strane companije Zepter International.

Članstva:
COST akcija CA21157 “European Network for innovative Woody Plant Cloning, COPYTREE
COST akcija 871 “Cryopreservation of crop species in Europe”, MC član
The International Association for Plant Biotechnology (IAPB)
Federation of European Societies of Plant Physiology (FESPP)
International Society for Horticultural Science (ISHS)
Društvo za fiziologiju biljaka Srbije (DFBS)
Srpsko biološko društvo (SBD)