Marija Petrović

Datum rođenja: 21.12.1995.
ResearchGate

Obrazovanje
2022 – Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Nišu, upisana treća godina doktorskih akademskih studija, studijski program Biologija. Izrada doktorske disertacije na Odeljenju za fiziologiju biljaka Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković“
2020-2021 Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Kragujevcu, doktorske akademske studije, studijski program Biologija, završena prva i druga godina doktorskih akademskih studija. Prosečna ocena 9,50.
2019-2020 Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Kragujevcu, master akademske studije, studijski program Biologija. Prosečna ocena 10,0. Master rad odbranila 10.07.2020. Tema master rada je bila “Akumulacija malondialdehida kod različitih sorti Triticum aestivum L. u uslovima toplotnog stresa”.
2014-2018 Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Kragujevcu, osnovne akademske studije, studijski program Biologija. Prosečna ocena 9,05.
2010-2014 Požarevačka gimnazija - prirodno-matematički smer

Veštine
• Kultura biljnih ćelija, tkiva i organa in vitro
• Ekstrakcija etarskih ulja