Mladen Rajaković

Mladen Rajaković rođen je 10. jula 1996. godine u Šapcu, Srbija. Kao učenik generacije završio je Srednju poljoprivrednu školu u Šapcu 2015. godine. Mladen je potom stekao visoko obrazovanje i diplomirao biohemiju na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu 2020. godine, odbranivši diplomski rad pod nazivom „Sinteza zaštićenog C-nukleozida sa trifluoroacetamidnom funkcijom i NMR proučavanjem intramolekularne vodonične veze." Mladen je 2021. godine uspešno odbranio master rad pod nazivom „Sinteza i antiproliferativno delovanje monometildefenilovanih analoga goniofufurona“, stekavši zvanje master biohemičar. Svoj akademski put nastavio je upisavši se na doktorske studije hemije na Hemijskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, školske 2022/23. Mladenovo profesionalno iskustvo obuhvata rad kao analitičar podataka u firmi PLANet Systems Group od 2021. do 2022. godine. Od decembra 2022. godine zaposlen je kao mlađi naučni saradnik na Odeljenju za fiziologiju biljaka na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju. Mladenova istraživačka interesovanja obuhvataju instrumentalnu analizu organskih jedinjenja, obradu analitičkih podataka i hemiju hrane. Aktivno je učestvovao na raznim konferencijama i programima kao što su XXII Congress of European Food Chemistry, PANDA Training program, 4th Annual PANDA Conference, International Conference on Biochemical Engineering and Biotechnology for Young Scientists i Festival nauke 2023. Mladen je takođe i član Srpskog biohemijskog društva i Kluba mladih hemičara Srbije.