Tamara Lukić

Školske 2019. godine završava osnovne akademske studije na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je takođe, 2020. godine završila master akademske studije na modulu Primenjena genetika. Iste godine upisuje doktorske akademske studije na modulu Genetika. Od 1.6.2022. godine Tamara je zaposlena na IBISS-u. Tokom svog naučno-istraživačkog rada Tamara Lukić je prevashodno posvetila pažnju ispitivanju i proceni genetičke varijabilnosti i evolutivnim odnosima prirodnih populacija retkih i zaštićenih biljnih vrsta upotrebom različitih morfoloških i fitohemijskih markera, kao i istraživanju populaciono-genetičke strukture prirodnih populacija primenom DNK molekularnih markera. U okviru NEPETOME projekta iz programa Ideja, Fonda za nauku Republike Srbije angažovana je u posebnom delu istraživanja usmerenog na proučavanje biljaka roda Nepeta. Projekat se bavi proučavanjem raznolikosti i metabolizma iridoidnih jedinjenja u okviru roda Nepeta. Tamara se bavi i proučavanjem međuvrsne hibridizacije unutar roda Centaurium sa posebnim osvrtom na vrste C. erythraea Rafn i C. tenuiflorum (Hoffmanns. et Link) Fritsch na području dela Balkanskog poluostrva. Tamara Lukić je član Društva genetičara Srbije, Društva za fiziologiju biljaka Srbije, kao i Federacije evropskih udruženja za biljnu biologiju (FESPB).