dr Slađan Pavlović

Obrazovanje:
Doktorska disertacija: Univerzitet u Beogradu, Biološki fakultet, 2004. godina
Magistarska teza: Univerzitet u Kragujevcu, Prirodno-matematički fakultet, 1999. godina
Osnovne studije: Univerzitet u Kragujevcu, Prirodno-matematički fakultet, 1992. godina

Oblast istraživanja:
Redoks fiziologija. Istraživanja iz oblasti fiziologije životinja i čoveka. Opšta i biomedicinska ekofiziologija. Redoks regulacija ćelijskog metabolizma u normalnim i patofiziološkim uslovima. Uloga slobodnih radikala u toksikologiji, detoksikaciji i signalingu. Proučavanja antioksidativnog zaštitnog sistema i oksidativnog stresa kod različitih vrsta životinja i čoveka. Uticaj esencijalnih i toksičnih metala na sistem antioksidativne zaštite. Metalomika u patofiziologiji životinja i ljudi.

Radna iskustva:
Univerzitet u Kragujevcu, Prirodno-matematički fakultet, Institut za biologiju, Katedra za animalnu fiziologiju:
Saradnik na projektu (1994-1995), Asistent pripravnik (1995-1999), Asistent (1999).

Odeljenje za fiziologiju, Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju:
Istraživač saradnik (1999-2004), Naučni saradnik (2004-2007), Viši naučni saradnik (2007-2014), Naučni savetnik (2014- ).

Projekti:
1. COST: PERIAMAR, European Corporation in Science & Technology.
2. Rukovodilac projekta br. 173041 „Molekularno-fiziološki biomonitoring aerobnih organizama na osnovu određivanja biohemijskih biomarkera oksidativnog stresa“, Ministarstvo prosvete i nauke RS.
3. Saradnik na projektu br. 143035B: „Proučavanje poremećaja homeostaze i određivanje biomarkera oksidativnog stresa u aerobnim organizmima“, Ministarstvo nauke i zaštite životne sredine RS.
4. Saradnik na projektu br. 1669: „Odgovor sistema na izmenjeni ćelijski redoks status”, Ministarstvo nauke, tehnologije i razvoja, RS.
5. Saradnik na projektu: „Biomonitoring stanja morske vodene životne sredine ribljih ekosistema na Crnogorskom primorju“, Vlada Republike Srbije i Crne Gore.
6. Saradnik na projektu 03E18: „Uloga ravnoteže slobodnih radikala u uspostavljanju i održavanju homeostaze“, Ministarstvoi nauke i tehnologije RS .
7. Saradnik na projektima br. F-136 i F151:, Srpska akademija nauka i umetnosti, Beograd.