dr Teodora Vidonja Uzelac

Obrazovanje:
- Doktorat (PhD), naučna oblast: farmakologija, Medicinski fakultet, Univerzitet u Beogradu, Srbija, 2019.
- Diploma, izjednačena sa stepenom master (MSc), smer: Molekularna biologija i fiziologija, Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, Srbija, 2010.

Teme istraživanja:

- Ispitivanje uticaja različitih supstanci (antipsihotici, antikonvulzivi, ibogain) na redoks homeostazu u tkivima na in vivo modelima (humani eritrociti, pacovi soja Wistar).
- Istraživanje efekata narušene redoks ravnoteže na kontraktilnost glatkih mišića kao i ispitivanje signalnih puteva kojima se efekat ostvaruje na ex vivo eksperimentalnim modelima (ileum i uterus pacova soja Wistar).

Mentorstvo:

- Master rad „Uticaj inhibicije glutation reduktaze na kontraktilnost izolovanog ileuma mužjaka pacova“, 2021.

Učešće na projektima:

- „Molekularni mehanizmi redoks signalinga u homeostazi, adaptaciji i patologiji“, finansiranje: Ministarstvo obrazovanja i nauke Republike Srbije, #173014 (2011-2019).
- „Integrative approach to basic housekeeping metabolism and adaptive plasticity screening in different ex vivo tissue models“, bilateralna saradnja Republike Srbije sa Republikom Slovenijom (2016-2017).

Članica Srpskog biološkog društva.