SearchSearch

IBISS na Festivalu nauke 2019.

Ovogodišnji Festival nauke održava se na Beogradskom sajmu u halama 3, 3a i 5 od 5. do 8. decembra 2019. godine. Tema ovogodišnjeg 13. festivala je razotkrivanje zabluda i mitova uz pomoć nauke i naučnih dostignuća, a nosi naziv "Razotkrivanje".

Na festivalu učestvuje više od 60 naučnih i obrazovnih institucija, udruženja i pojedinaca iz Srbije i inostranstva. Među njima je i Institut za biološka istraživanja ”Siniša Stanković”.
Nosilac ovogodišnjeg učešća ispred Instituta je Odeljenje za biohemiju. Tema sa kojom Institut učestvuje nosi naziv: ”Slatki teror: kako šećeri menjaju naš mozak i telo?”

• Razotkrivanje-01
  • Razotkrivanje-02