dr Branka Petković

Doktorirala 2007. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, magistrirala 2003. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu i diplomirala 2000. godine na Biološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, smer Molekularna biologija i fiziologija. Bavi se ispitivanjem uticaja različitih farmakoloških supstanci i ekoloških faktora na centralni nervni sistem i ponašanje eksperimentalnih životinja u fiziološkim i patofiziološkim stanjima, a posebno efektima konstantnog i promenljivog magnetnog polja kod evolutivno udaljenih vrsta. Angažovana na projektima Ministarstva za nauku Republike Srbije od 2000. godine. Rukovodilac projekta "Uticaj magnetnih polja i drugih sredinskih stresora na fiziološke odgovore i ponašanje različitih vrsta" (OI173027; 2011-2019.) i bilateralnog projekta sa Francuskom "MAGNETDROZOLOKO" (ev. broj 451-03-01963/2017-09/06) u okviru Programa "PAVLE SAVIĆ" (2018-2019.). Dobitnik nagrade Srpskog biološkog društva za najbolju doktorsku disertaciju odbranjenu u školskoj 2006/2007. godini (2007.), nagrade Ministarstva nauke i zaštite životne sredine Republike Srbije za uspešne istraživače (2004.) i stipendije Ministarstva nauke i tehnologije Republike Srbije (2000-2001.). Angažovana na doktorskim studijama Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Član BioEM Society, Association of Italian and Serbian Scientists and Scholars (AIS3), Federation of European Neuroscience Societies (FENS), Društva za neuronauke Srbije, Srpskog biološkog društva i Društva biofizičara Srbije. Član Komiteta za nauku, a trenutno predsednik Upravnog odbora Srpskog biološkog društva. Član Organizacionog odbora i Naučnog odbora Drugog kongresa biologa Srbije i Trećeg kongresa biologa Srbije. Recenzent po pozivu u više časopisa sa SCI liste, monografije, udžbenika i predloga projekata u okviru Programa bilateralne naučne i tehnološke saradnje i poziva AAPG 2019 French National Research Agency (ANR).