dr Gordana Stojadinović

Obrazovanje:
• Doktorat, Ph.D. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2013.)
• Master, M.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2004.)
• Osnovne studije, B.Sc. (Biološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, 2000.)

Istraživačka interesovanja:
• Električna aktivnost mozga životinja
• Ponašanje životinja
• Magnetobiologija

Radno iskustvo:
• Od 2001. zaposlena na Institutu za biološka istraživanja, Odelenje za neurobiologiju, Odelenje za neurofiziologiju

Projekti:
• 2002-2006. „Modulacija ekscitabilnosti membrane i ritmovi bioelektrične aktivnosti neurona beskičmenjaka i kičmenjaka. Analiza i modeliranje. “
• 2006-2011. „Efekti traumatskih, neurotoksičnih i neuroprotektivnih faktora na električnu aktivnost mozga sisara. Analiza i modeliranje“
• 2011-2019. „Interakcije membrana sa unutarćelijskim i apoplastičnim prostorom: proučavanje bioenergije i signalizacije primenom biofizičkih i biohemijskih metoda“ i „Uticaj magnetnih polja i drugih sredinskih stresora na fiziološke odgovore i ponašanje različitih vrsta“
• 2019-„Uticaj magnetnog polja i neuroaktivnih supstanci na CNS, neuromotorni razvoj i ponašanje životinja”

Članstva u naučnim društvima: